لوازم آرایشی

کدام کرم پودر برای کدام پوست مناسب است ؟

کدام کرم پودر برای کدام پوست

کدام کرم پودر برای کدام پوست؟پوست چرب با پوست خشک تفاوت‌های زیادی دارد. نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم همان کرم پودری که روی یک پوست خشک، جلا و تازگی ایجاد می‌کند، روی پوست هم چرب هم کارآیی داشته باشد. هر نوع پوستی، نیازهای روزانه خودش را دارد.و هر مدل کرم پودر برای یکی از سه نوع پوست طراحی شده است. (در این فروشگاه انواع عطر ۲۱۲ و همچنین کرم پودر مک ارائه میشود ) قبل از این‌ها، می‌خواهیم در مورد این سه نوع پوست و نیازهای روزانه شان صحبت کنیم. تا اهمیت انتخاب صحیح برای پوستتان را درک کنید. و بعد از آن، در مورد برندهای معروف و کرم پودرهای متناسب با پوست شما صحبت کنیم. این موضوع را در نظر داشته باشید که همه این‌ها در مورد کرم پودرهای اصل مصداق دارد. و اگر از کرم پودر تقلبی استفاده می‌کنید، ممکن است هیچ کدام از بخش‌های این مقاله به کارتان نیاید. یک کرم پودر تقلبی، حتی اگر روی پوست شما سازگار باشد، بعد از مدتی اثرات منفی خودش را می‌گذارد.

پوست چرب را چه طور بشناسیم؟

 

کدام کرم پودر برای کدام پوست

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 

یکی از ویژگی‌های پوست چرب این است که به سرعت بعد از تعریق، چربی خودش را نشان می‌دهد. نیاز بیشتری به شسشتو در روز دارید و احتمالاً گهگاهی پوستتان چسبناک هم می‌شود. این نوع پوست، زودتر دچار آکنه و جوش صورت می‌شود. نگهداری از این پوست نیازمند حساسیت بیشتری است. اما ویژگی مثبت آن در جوانی بیشتر است. کسانی که پوستشان چرب است، در دراز مدت احساس جوانی بیشتری روی پوستشان هست. به این دلیل که چربی پوست، تا حدی جلوی چروک شدن و افتادگی آن را می‌گیرد.

چه طور چربی پوست را کنترل کنیم؟

این نوع پوست، در صورت شستشوی زیاد، چربی اش کمتر نمی‌شود. بلکه غدد چربی حساس تر شده و چربی بیشتری تولید می‌کنند. نگهداری آنها باید با مواد آرایشی مخصوص پوست‌های چرب باشد. در غیر این صورت، چربی پوست تشدید می‌شود. گرمای خورشید آن را خشک نمی‌کند، بلکه باعث تولید بیشتر چربی می‌شود. به نظر می‌رسد زیر آفتاب، پوست سوخته تر می‌شود. اما به محض قرار گرفتن در سایه، غدد چربی شروع به فعالیت بیشتر می‌کنند.
اگر منافد پوستی در پوست چرب بسته شوند، احتمال جوش زدن و برگشت مو به داخل بیشتر می‌شود. ورزش کردن برای این افراد توصیه می‌شود. از آن جهت که باعث باز شدن منافذ پوستی می‌شود. همچنین مواد آرایشی از جمله کرم پودر، نباید منافذ پوستی را ببندند.

ویژگی‌های پوست خشک چیست

پوست‌های خشک، نازک تر و حساس تر از پوست چرب هستند. در پوست‌های خشک، احتمال جوش زدن خیلی کمتر از پوست چرب است. زیرا غدد چربی فعالیت کمتری دارند. اگرچه در جوانی این نوع پوست، خیلی بهتر به نظر می‌رسد. اما در دراز مدت، به خاطر عدم تولید چربی کافی، زودتر رو به پیری می‌گذارد. خیلی زود هم پوسته پوسته می‌شوند و ممکن است خشکی آن، باعث خارش زیاد بشود.

پوست خشک چه نیازهایی دارد؟

زحمت آب رسانی و کنترل چربی با خودتان است. و مانند پوست چرب نیست که فقط لازم باشد روزی دو سه بار آن را بشویید. بنابراین در هنگام انتخاب لوازم آرایشی از جمله کرم پودر، باید حواستان به پوستتان باشد. تصور کنید که کرم پودر برای پوست‌های چرب، طوری طراحی شده که چربی پوست را به خود جذب کند و پوست را مات نشان بدهد. در حالی که شما نیاز دارید در طول روز، به پو ستتان آب رسانی کنید.
بالا رفتن سن، روی پوست‌های خشک، خودش را خیلی زود نشان می‌دهد. و اگر دیر بجنبید، چروک‌ها و ترک‌های پوستی، خودشان را نشان می‌دهند. در گرما و سرمای زیاد هوا، باید حواستان به پوستتان باشد که زود خشک نشود و حالت سوزش نگیرد.

چند تا کرم پودر برای پوست‌های چرب

کرم پودر وظیفه دارد که پوست‌های چرب را مات تر کند. صورت‌های چرب، براق و درخشنده به نظر می‌رسند. و کرم پودر باید این حالت را کاهش بدهد. بنابراین تمام کرم پودرهای مات کننده، برای پوست‌های چرب مناسب هستند. ماندگاری این نوع کرم پودرها روی پوست کمتر است. به این دلیل که پوست‌های چرب نیاز به شستشوی روزانه بیشتری دارند. بعضی از کرم پودرها هستند که قدرت جذب چربی را دارند و تا دوازده ساعت هم روی پوست باقی می‌مانند.

چند کرم پودر معروف و مناسب برای پوست‌های چرب

کرم پودر کلارینس مات، برای پوست‌های چرب طراحی شده است. ماندگاری این کرم پودر خوب است. پوست را خیلی خشک نمی‌کند که غده‌های چربی فعال بشوند. و شادابی پوست را نیز نگه می‌دارد.
کرم پودر استی لادر ماکزیمم کاور (Estee Lauder Maximum)
این کرم پودر خاصیت کنترل چربی پوست را دارد. منافذ پوست را می‌پوشاند و اجازه وارد شدن مواد آسیب زا به پوست را می‌گیرد. نزدیک به ۲۴ ساعت می‌توانید روی ماندگاری این کرم پودر حساب کنید.

کرم پودر مک MAC

این کرم پودر هم دارای کنترل کننده چربی است و جلوی براق شدن پوست را می‌گیرد. حالت پوست را مات می‌کند. ضد جوش و آکنه است و روغن و چربی درون آن استفاده نشده است.

 

 

چند کرم پودر مناسب برای پوست‌های خشک

همان طور که در بالا گفتیم، کرم پودر پوست‌های خشک، قدرت آب رسانی دارند. یعنی در طول روز، صورت را از خشک شدن نجات می‌دهند. همچنین باعث می‌شوند که به مرور، پوست نفس بکشد و حالت خشکی آن را کمتر نشان بدهد. برندها این تفاوت را دیده اند و کرم پودرهایی که باعث جلوگیری از پیری و چین و چروک پوست بشود را تولید کرده اند.

 

کرم پودر بادوام کلاسیک CLASSIC

این کرم پودر، آب رسان است و پوشش خوبی روی پوست دارد. ماندگاری آن بالاست و دارای خاصیت ضد آفتاب با SPF 15 است. برای پوست‌هایی که در طول روز ممکن است زودتر خشک بشوند، مناسب است.

 

کرم پودر تایلامی مدل TAILAIMEI -VELVET TOUCH

ماندگاری این کرم پودر، تا ۲۴ ساعت می‌رسد. برای پوست‌هایی که خشک هستند، حالت آب‌رسانی دارد. در این کرم از گلیسرین استفاده شده که برای پوست‌های خشک یک نرم کننده به حساب می‌آید. ضد افتاب آن دارای SPF 10 است.

 

کرم پودر دوسه Doucce LONG

به خوبی عیب‌های صورت را پوشش می‌دهد و دارای خاصیت ضد افتاب هم هست. مواد معدنی و ویتامین E درون این کرم پودر، به جوان ماندن بیشتر پوست کمک می‌کند.

 

کرم پودر استی لادر دابل ویر ESTEE LAUDER

این کرم پودر هم ماندگاری بالایی دارد. می‌توانید ۲۴ ساعت روی آن حساب کنید. پوشش دهی خیلی بالایی دارد. و می‌توانید حتی برای گریم هم از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

-- بارگیری کد امنیتی --

برای خرید یا قیمت و مشخصات محصولات اینجا کلیک کنید
+