لوازم آرایشی

تشخیص کرم پودر گاش اصل از تقلبی

تشخیص کرم پودر گاش اصل و تقلبی

 

تشخیص کرم‌ پودر گاش اصل از تقلبی

هیچ شکی نیست که از برندهای آرایشی با کیفیت بالا و محبوب سوءاستفاده می‌شود. اما نباید این موضوع را نادیده گرفت و خیلی راحت از کنار آن رد شد. شاید فکر کنید که چطور می‌توان برندهای اصل را از تقلبی تشخیص داد و بنابراین مجبورید برند تقلبی بخرید. اما باید بدانید که استفاده از این محصولات می‌تواند روی سلامتی شما تأثیر منفی بگذارد. متأسفانه محصولات آرایشی تقلبی زیادی در بازار وجود دارند و تشخیص نوع اصل از تقلبی، روز‌به‌روز سخت‌تر می‌شود. تقریباً همه خانم‌ها به لوازم آرایشی علاقه دارند، اما گاهی اوقات قیمت آن‌ها در برخی وب‌سایت‌های فروش لوازم آرایشی بیش از حد انتظار، ارزان است! حقیقت این است که همه وب‌سایت‌ها صادق نیستند، بنابراین باید بسیار مراقب بود، زیرا نه تنها ممکن است برای یک کالای تقلبی هزینه‌ای خیلی بیشتر از ارزش آن پرداخت کنید، بلکه دقیقاً نمی‌دانید چه چیزی را به پوست خود می‌زنید.  لوازم آرایشی گاش در کشور دانمارک ساخته می‌شوند. این برند محبوب در وب‌سایت خود اعلام کرده است که از حیوانات برای آزمایش هیچ‌یک از محصولات یا مواد تشکیل‌دهنده خود استفاده نمی‌کند. همچنین طیف گسترده‌ای از محصولات جدید آن از جمله کرم پودر گاش، وگان (vegan) هستند، بدین معنی که حاوی هیچ ماده یا فرآورده‌های جانبی از حیوانات نیستند. در این‌جا قصد داریم درباره یکی از محصولات پرطرفدار یعنی کرم پودر گاش صحبت کنیم. در این مطلب با راه‌های تشخیص کرم پودر گاش اصل از تقلبی با ما همراه باشید.

۱- بهترین راه برای شناخت کرم پودر گاش اصل از تقلبی، مراجعه به وب‌سایت رسمی شرکت تولید‌کننده آن است. در زمان خرید می‌توانید عکس موجود در سایت را با کالای ارائه‌شده مقایسه کنید. حتی کوچک‌ترین عدم تطابق مانند نوع قلم، رنگ یا اندازه بسته‌بندی یا حتی وزن محصول نشانه تقلبی بودن آن است. البته وزن کردن محصول در مغازه ایده خوبی نیست، اما می‌توانید حتی با نگه داشتن آن در دست خود، متوجه تقلبی بودن آن شوید. همچنین برندهای معتبر، تلورانس وزن محصول را نیز درج می‌کنند. بنابراین حتماً این مقایسه را به صورت دقیق انجام دهید. در ضمن، اگر محصولی که در دست دارید خیلی سبک باشد، می‌توانید مطمئن باشید که یک نمونه تقلبی را در دستان خود نگه داشته‌اید. بنابراین هنگام خرید کرم پودر گاش دقت کنید که مشخصات فنی درج‌شده روی محصول با مشخصات اعلام‌شده در وب‌سایت برند، مطابقت عینی داشته باشند.

مشخصات فنی کرم پودر گاش و کد آن را بررسی کنید. در وب‌سایت کشور سازنده، مشخصات هر کرم‌ پودر مطابق با کد محصول توضیح داده شده است. از جمله مدت زمان ماندگاری، درجه spf، میزان چربی، حجم ظرف به میلی‌لیتر، نوع رنگ و این‌که حاوی چه ویتامین‌هایی است.

همچنین ممکن است محصولی از یک برند به صورت تقلبی تولید شود که اصلاً در وب‌سایت آن نباشد. این بدان معنی است که آن محصول یا اصلاً وجود ندارد یا این‌که تولید آن مدت‌ها به اتمام رسیده است.

تشخیص کرم پودر گاش اصل و تقلبی

 

 

۲- لوازم آرایشی را فقط از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. اگرچه این توصیه ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما در واقع ارزش توجه را دارد. همه ما می‌دانیم که محصولات آرایشی از برندهای مطرح، قیمت نسبتاً بالایی دارند. درست است که گاهی اوقات این محصولات با تخفیف فروخته می‌شوند، اما تخفیف‌های بسیار بالا ممکن است نشانه‌ای از جعلی بودن لوازم آرایشی باشد. محصولات زیبایی با ۸۰ درصد تخفیف فروخته نمی‌شوند! همچنین در فروشگاه‌های معتبر می‌توانید از تجربه و تخصص بالای فروشندگان استفاده کنید تا با مشورت آن‌ها کرم پودری که مناسب پوستتان باشد، انتخاب نمایید. برای تشخیص کرم پودر گاش اصل از تقلبی هم این مورد می‌تواند بهترین گزینه باشد.  برای این کار می‌توانید به سایت اصلی کرم پودر گاش مراجعه کرده و با مشاهده قیمت آن به دلار، با توجه به نرخ روز دلار، قیمت حدودی آن را مقایسه کنید.

۳- بارکد، شماره سریال و اطلاعات ساخت را بررسی کنید. اگر محصول تقلبی باشد، ممکن است ۲ یا ۳ رقم اول بارکد با کشور مبدأ ذکر شده در بسته‌بندی یا خود محصول مطابقت نداشته باشد. همچنین، روی محصولات تقلبی اغلب شماره سریالی دیده نمی‌شود. قبل از خرید کرم پودر گاش، اطمینان حاصل کنید که شماره سریال روی محصول با شماره روی جعبه مطابقت داشته باشد. در کرم پودر گاش اصل، هر کرم پودر بارکد مخصوص به خودش را دارد. برای تشخیص درست بودن بارکد هم می‌توانید از اپلیکیشن‌های ارزیابی بارکد استفاده کنید.

۴- برای تشخیص کرم پودر گاش اصل از تقلبی، به بسته‌بندی کرم پودر توجه کنید. بسته‌بندی و نوشته‌های‌ به کار رفته روی ظرف کرم پودر تقلبی با محصول اصلی متفاوت است. این نوشته‌ها عموماً مربوط به مواد تشکیل‌دهنده کرم پودر با جزئیات و محل ساخت آن هستند. به عنوان مثال، گاش تقلبی نوشته‌های ناخوانا و غیرشفافی دارد، در حالی ‌که گاش اصل نوشته‌های کاملاً خوانا و شفافی دارد، طوری ‌که به وضوح دیده می‌شوند. محصولات معتبر همیشه مواد تشکیل‌دهنده خود را روی محصول یا بسته‌بندی آن می‌نویسند تا شما بتوانید مواد اولیه خاصی را که در مارک‏های مختلف وجود دارند با یکدیگر مقایسه کنید، اما محصولات جعلی ممکن است از این ‌کار خودداری کنند. به یاد داشته باشید، محصولات جعلی معمولاً دارای نوشته‌های ناهموار، کلمات نادرست و کیفیت پایین چاپ و بسته‌بندی هستند.

همچنین جعبه بسته‌بندی کرم پودر گاش اصل زیر نور چراغ به صورت هفت‌رنگ در می‌آید که راه مناسبی برای تشخیص کرم پودر اصل از تقلبی است.

جنس محفظه نگهدارنده گاش اصل در نمونه‌های قدیمی‌تر شیشه‌ای و شفاف است، اما کرم پودرهای تقلبی معمولاً برای داشتن قیمت پایین‌تر از محفظه‌های پلاستیکی یا شیشه‌ای نامرغوب استفاده می‌کنند. همچنین، در کرم پودرهای جدید گاش، جنس محفظه نگهدارنده برای کمک به محیط زیست به میزان ۴۰ درصد از پلاستیک‌های جمع‌آوری‌شده از اقیانوس ساخته شده است که البته در عین حال، بسیار با کیفیت هستند.

توجه داشته باشید که نوشته‌های روی شیشه در گاش اصل، به صورت حک‌شده هستند و می‌توانید برجسته‌بودن حروف را با انگشتان خود لمس کنید. در محصولات تقلبی، این نوشته‌ها به صورت حک‌شده نیستند و با خراشیدن پاک می‌شوند.کرم پودر گاش

 

 

 

۵- برای تشخیص کرم پودر گاش اصل از تقلبی به بو و قوام کرم پودر هم توجه کنید. کرم پودر گاش اصل به هیچ‌وجه نباید بافت عجیب‌و‌غریب یا درخشش نامناسبی داشته باشد، به خصوص هنگامی که این محصول مات است. همچنین کرم پودر گاش اصل دارای بافت سبکی بوده و روی پوست نمی‌ماسد. کرم پودر نباید از هم جدا شود و ناخالصی داشته باشد. کرم پودر گاش اصل غلظت مناسبی دارد و با هر بار پمپاژ کردن، میزان معینی از کرم بیرون می‌آید، اما در محصول تقبلی به دلیل استفاده از مواد نامرغوب، غلظت آن معمولاً کمتر بوده و هر بار میزان زیادی از کرم بیرون می‌ریزد و بافت یک‌دستی ندارد. کرم پودر گاش اصل معمولاً عاری از عطر و اسانس خاصی است و رایحه مختص هر محصول، همیشه دل‌پذیر و یکسان می‌باشد. اگر محصول بوی بدی دارد یا به شدت عطری است، معتبر نیست.

۶- به رنگ و کد کرم پودر گاش دقت کنید. هر کد کرم پودر گاش اصل، طیف رنگ‌های مخصوص به خود را دارد. نمونه‌های تقلبی معمولاً نمی‌توانند چنین طیف رنگی تولید کنند. اگر قبلاً از محصول این شرکت استفاده کرده باشید، در تشخیص رنگ‌ها بهتر عمل خواهید کرد.

۷- به درب محصول دقت کنید. درب کرم پودر گاش اصل به خوبی روی محصول جفت می‌شود تا هوا به داخل آن نفوذ نکند. محصولات تقلبی به دلیل کیفیت پایین دارای محفظه مناسبی نبوده و درب آن‌ها ممکن است کاملاً جلوی نفوذ هوا را نگیرد.تشخیص کرم پودر گاش اصل از تقلبی


 

 

۸- کرم پودر تقلبی قطعاً ارزان‌تر است (که البته وسوسه‌انگیز خواهد بود). می‌دانید که لوازم آرایشی برندهای معتبر نسبتاً گران‌قیمت هستند. بنابراین بهترین راه برای مقایسه قیمت‌ها، مراجعه به وب‌سایت رسمی شرکت است. در نظر داشته باشید که برای محصولات وارداتی، قیمت نهایی محصول با احتساب قیمت ارز، هزینه حمل‌ونقل و گمرک محاسبه می‌شود. با این حساب، اگر وب‌سایت یا فروشگاهی، قیمتی در حدود قیمت سایت مرجع یا حتی کمتر از آن پیشنهاد داد، باید به اصل بودن محصول شک کرد یا این احتمال وجود دارد که تاریخ مصرف آن محصول به پایان رسیده باشد که در هر صورت برای سلامتی مضر خواهد بود.

سخن پایانی

در انتها امیدواریم با استفاده از این توصیه‌ها بتوانید کرم پودر گاش اصل از تقلبی را تشخیص دهید. به خاطر داشته باشید که اولویت اصلی، سلامتی شما است. بنابراین برای خرید یک کرم پودر خوب عجله نکنید. با جمع‌آوری اطلاعات و توجه به مشخصات ظاهری و فنی محصول، تاریخ انقضا، سری ساخت و بارکد از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید و حتماً محصول را تست نمایید. ضمن این که خرید از فروشگاه‌های معتبر را در نظر داشته باشید، زیرا در این صورت مطمئناً با خیال راحت‌تری خرید خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

-- بارگیری کد امنیتی --

برای خرید یا قیمت و مشخصات محصولات اینجا کلیک کنید
+