بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد لوکسی کالا کاملا محفوظ می باشد

طرز استفاده کرم پودر گاش

طرز استفاده کرم پودر گاش
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/04/01 0 نظر

طرز استفاده از کرم پودر گاش

کرم پودر گاش همانند اکثر لوازم آرایش، برای پوست‌های مختلف، انواع متفاوتی دارد. تنها باید کمی وقت بگذارید و تحقیقاتی انجام دهید تا کرم پودری را پیدا کنید که مناسب پوست شما باشد. از سبک گرفته تا پوشش‌دهی کامل و از مات گرفته تا براق، گزینه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید انتخاب کنید تا به نتیجه مورد نظر براشید. کرم پودر گاش می‌تواند به پنهان کردن نواقصی مانند جای جوش و لکه‌های تیره کمک کند، یک پایه بی‌عیب‌و‌نقص برای پوست باشد و بقیه آرایش را زیباتر جلوه دهد. نکته کلیدی برای به دست آوردن همه این مزایا بسیار ساده است: شما باید یاد بگیرید که چگونه کرم پودر را استفاده کنید. در این مطلب از لوکسی کالا، نکات کلیدی در مورد طرز استفاده از کرم پودر گاش بیان خواهد شد. با ما همراه باشید.

یک کرم پودر ایده‌آل انتخاب کنید

بزرگ‌ترین اشتباهی که ما خانم‌ها مرتکب می‌شویم، انتخاب کرم پودر با رنگ نامناسب است. هنگام انتخاب کرم پودر، باید کرم پودری را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما مطابقت کامل داشته باشد. ممکن است در زمستان یا تابستان که پوست شما به طور طبیعی کمی تیره‌تر است، به کرم پودری با رنگی متفاوت احتیاج داشته باشید. برای انتخاب کرم پودر مناسب، قبل از خرید باید آن‌ را روی پوست خود امتحان کنید.

اشتباه دیگری که خانم‌ها مرتکب می‌شوند، این است که در تمام طول زندگی خود از یک نوع کرم پودر استفاده می‌کنند! همان‌طور که پوست ما تغییر می‌کند، کرم پودر ما نیز باید تغییر کند. کرم پودری که در جوانی برای پوست چرب و جوش‌دار شما مفید بوده است، در دهه 50 از زندگی برای پوست شما کارآمد نخواهد بود.

انواع بسیاری از کرم پودر‌ها وجود دارند که همین تنوع ممکن است شما را گیج کند. قبل از این‌که بتوانید یک کرم پودر مناسب را انتخاب کنید، باید تصمیم بگیرید که به چه نوع پوششی روی پوست خود نیاز دارید. به عنوان مثال، اگر به دنبال پوشش سنگین‌تر هستید، نیاز به کرم پودری با پوشانندگی کامل دارید. از طرف دیگر، اگر ظاهری طبیعی‌تر را ترجیح می‌دهید، یک کرم پودر سبک را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید پوست شما درخشنده و براق باشد، یک کرم پودر مرطوب را انتخاب کنید. البته اگر درخشش پوست را دوست ندارید، یک کرم پودر مات را امتحان کنید.

انتخاب بهترین کرم پودر بستگی به نوع پوست شما دارد. به عنوان مثال، اگر شما پوست چربی دارید، بهتر است از کرم پودرهای درخشان‌کننده دوری کنید. دلیل این امر این است که این نوع کرم پودرها می‌توانند پوست چرب شما را درخشان‌تر جلوه دهند که احتمالاً برعکس آن چیزی است که شما می‌خواهید و اگر پوست خشکی دارید، بهتر است کرم پودرهای مات را انتخاب نکنید، زیرا آن‌ها هیچ‌کاری برای کمک به درخشان‌تر شدن پوست شما نمی‌کنند.

کرم پودر گاش دقیقاً می‌تواند همان چیزی باشد که شما نیاز دارید. می‌پرسید چرا؟ خب پاسخ ساده است! کرم پودر گاش می‌تواند برای همه انواع پوست و سلیقه‌ها مناسب باشد، چرا که در مدل‌های متنوعی تولید می‌شود؛ از کرم پودر مناسب پوست‌های چرب گرفته تا پوست‌های خشک، کرم پودرهای مات و کرم پودرهای براق، کرم پودر تیره یا کرم پودر روشن ... . تنها کافی است با توجه به نوع پوست و سلیقه خود،‌ مدل مناسب پوست خود را انتخاب کنید.

برای خرید کرم پودر گاش اصل کلیک کنید

 

ابزار کار در استفاده از کرم پودر گاش

علی‌رغم آنچه خوانده‌اید یا شنیده‌اید، هیچ ابزار کاملی برای کرم پودر زدن وجود ندارد. آرایشگران برای استفاده از کرم پودر از براش استفاده می‌کنند. برخی ترجیح می‌دهند از انگشتان دست یا اسفنج کرم پودر استفاده کنند. اسفنج‌ها و براش‌ها سطح یکنواخت‌تری به شما می‌دهند، در حالی ‌که انگشت شما به گرم شدن کرم پودر کمک می‌کند و باعث می‌شود بهتر روی پوست بنشیند. بنابراین، از انگشتان دست گرفته تا انواع براش‌ها، روش‌های بسیاری برای استفاده از کرم پودر گاش وجود دارد. مطمئن نیستید کدام‌یک بهتر است؟ خب باید بگوییم هر وسیله‌ای می‌تواند مزایای خود را داشته باشد! شما با توجه به سلیقه و راحتی خودتان، می‌توانید بین ابزار موجود انتخاب کنید. حتی می‌توانید همه ابزار را امتحان کرده و در نهایت راحت‌ترین و بهترین وسیله برای پوست خود را انتخاب و استفاده کنید. در ادامه بیایید این ابزار را به طور جداگانه بررسی کنیم:

استفاده از انگشتان دست

با شستن دست‌ها مطمئن شوید که هنگام استفاده از کرم پودر، صورت خود را با باکتری یا میکروب نمی‌پوشانید! کرم پودر را روی مچ دست خود فشار دهید و از انگشتان دست خود برای برای برداشتن و مالیدن آن روی پوست صورت استفاده کنید. کرم پودر را با حرکات دایره‌ای روی صورت خود بمالید و مطمئن شوید که آن‌ را به طور مساوی در همه جای صورت پخش کرده‌اید.

استفاده از براش

اگر می‌خواهید پوشش شفاف‌تری داشته باشید، براش می‌تواند شما را به این نتیجه براشاند. کرم پودر را روی پوست خود بزنید و با استفاده از براش و حرکات دایره‌ای، آن را روی پوست بمالید.

 

برای خرید کرم پودر گاش اصل کلیک کنید

 

استفاده از مرطوب‌کننده یا پرایمر کرم پودر گاش

اگر پوست مرطوب باشد، کرم پودر راحت‌تر روی پوست می‌نشیند. شما می‌توانید یک ضدآفتاب مرطوب‌کننده، مرطوب‌کننده یا پرایمری را انتخاب کنید که مناسب پوست شما باشد. بگذارید مرطوب‌کننده، ضدآفتاب یا پرایمر حدوداً یک دقیقه قبل از به کار بردن کرم پودر، پوست شما را آماده کند.

پرایمر کرم پودر نرم‌ترین سطح را برای کرم پودر ایجاد می‌کند. اگر پوست چربی دارید می‌توانید یک پرایمر فاقد چربی را انتخاب کنید.

کانسیلر و کرم پودر گاش

کانسیلر و کرم پودر پابه‌پای هم عمل می‌کنند. در حالی ‌که کرم پودر وسیله‌ای برای یکنواخت نشان دادن سطح پوست شما است، کانسیلر برای پنهان کردن بزرگ‌ترین عیب‌های پوست، مانند جای جوش یا لکه‌های پوستی به کار می‌رود.

با این ‌که هیچ قانونی وجود ندارد که اول کدام‌یک باید استفاده شود، اما آرایشگران توصیه می‌کنند که پیش از کرم پودر، از کانسیلر استفاده کنید، زیرا اگر در ابتدا لکه‌ها را پنهان کنید، دیگر نیازی به استفاده زیاد از کرم پودر نیست.

برای استفاده، کانسیلر را به صورت نقطه‌ای روی هر لکه تیره مانند زیر و اطراف چشم و در امتداد بینی بزنید. روی کانسیلر در جای خود ضربه بزنید (هرگز مالش ندهید) یا می‌توانید از یک براش کانسیلر استفاده کنید و در پایان ضربه بزنید.

چگونه از کرم پودر گاش استفاده کنیم؟

دستورالعمل مرحله‌به‌مرحله:

  • مقداری از کرم پودر به اندازه یک سکه را در کف دست خود قرار داده و کرم پودر را با استفاده از ابزار مورد نظر خود روی لکه‌های قرمز یا نواحی ناهموار پوست خود قرار دهید. این موارد معمولاً روی چانه، در امتداد یا روی بینی، زیر چشم و گوشه‌های دهان است. تمام صورت را نپوشانید، هدف شما رسیدن به یکنواختی پوست است.
  • از داخل صورت خود به سمت بیرون حرکت کنید و کرم پودر را روی پوست خود پخش کنید.
  • برای این‌ که کرم پودر مانند ماسک به نظر نرسد، مقداری از آن را در خط مو و زیر فک هم بزنید.

اگر مقدار کرم پودر خیلی زیاد شد، چه کنیم؟

اگر از کرم پودر بیش از حد استفاده کردید، لازم نیست دوباره از اول شروع کنید. به اندازه یک سکه از یک مرطوب‌کننده بردارید، روی براش کرم پودر قرار دهید و براش را روی صورت خود بکشید. اگر برای کرم پودر زدن از براش استفاده نمی‌کنید، ‌می‌توانید با انگشتان دست خود این‌ کار را انجام دهید. ترفند دیگر این است که یک دستمال کاغذی دو لایه را جدا کنید و یکی از لایه‌ها را روی صورت خود قرار دهید و برای برداشتن کرم اضافی، آن ‌را به آرامی روی صورت خود حرکت دهید.

آیا به همراه کرم پودر گاش، از ضدآفتاب استفاده کنیم؟

همان‌طور که می‌دانید، spf یک کرم پودر معمولاً بین 88 تا 10 است. برای انتخاب ضدآفتاب عموماً توصیه می‌شود که spf بالای 15 انتخاب شود. بنابراین اگر روزانه در معرض نور آفتاب هستید، ضروری است که برای محافظت از پوست خود از ضدآفتاب مناسب استفاده کنید.

سوال این‌جا است که آیا ضدآفتاب را پیش از کرم پودر استفاده کنیم یا خیر؟ پاسخ این است که برای این که ضد آفتاب بهتر عمل کند، بهتر است آن‌ را روی پوست تمیز و عاری از آرایش استفاده کنید و تمام صورت خود را پوشش دهید، سپس از کرم پودر استفاده کنید. نگران نباشید، همان‌طور که گفتیم کرم پودر گاش مقداری مواد ضدآفتاب دارد که برای جلوگیری از آسیب نور خورشید کافی است.

برای خرید کرم پودر گاش اصل کلیک کنید

 

سخن پایانی

در این مطلب در مورد طرز استفاده از کرم پودر گاش صحبت کردیم. امیدواریم با خواندن این مطلب بتوانید از کرم پودر گاش به روشی صحیح استفاده کنید و آرایش خود را زیباتر سازید. از این که با ما همراه بودید متشکریم.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

جدیدترین مقالات